logo

Znojmo mluví anglicky

anglicky 2

Jedním z okruhů, jak chce vedení města Znojma podpořit konkurenceschopnost regionu a Znojmáků v rámci svého projektu Kolumbus, je okruh nazvaný Znojmo mluví anglicky. Znojmo nebude podporovat pouze angličtinu, ale také němčinu. Pro lepší informovanost je založena i nová skupina na Facebooku s názvem Znojmo mluví anglicky a informace jsou i na oficiálních stránkách projektu www.znojmokolumbus.cz.

Vycházejíc z průzkumu Eurobarometr 386 – Evropané a jazyky, dojdeme, že Češi cizí jazyky neumí a ještě k tomu se je přestávají učit. Dle aktuálních dat Eurobarometru se za posledních sedm let v Česku snížil počet lidí schopných hovořit nejméně jedním cizím jazykem o dvanáct procent, což je jeden z největších zaznamenaných poklesů v rámci celé Evropské unie. Právě i v důsledku těchto zjištění se znojemská radnice rozhodla podpořit znalost cizích jazyků.

Cílem toho okruhu je využít peníze z hazardu ke zvýšení jazykových dovedností nastupující generace na všech stupních vzdělávání, tj. od základních škol až po vysoké školy. Jelikož jsou jazykové kompetence klíčové pro budoucí úspěch na trhu práce, rozhodlo se město podpořit jazykové vzdělávání na všech úrovních.

Pro studenty středních a vysokých škol a pro čerstvé absolventy je připravena možnost proplácení jazykových certifikátů z angličtiny a němčiny. Nově se také proplácí jazykové certifikáty z angličtiny žákům základních škol. Na proplácení certifikátů vyčlenilo město ze svého rozpočtu jeden milion korun. „Tento způsob podpory jazykového vzdělávání jsme zvolili z toho důvodu, že nechceme vytvářet například umělou poptávku po jazykových kurzech, ale chceme podporovat motivaci a výkon. Odměněni tedy budou jen ti úspěšní, tedy ti, co složí úspěšně danou zkoušku,“ vysvětluje starosta města Znojma Vlastimil Gabrhel. Proplácení jazykových certifikátů má několik podmínek.

Partneři projektu:

znojmo2     ohklogo     logoSVSE     Logo RCHS-OETGW     logo znojseznam