logo

Zaregistrujte se na jazykové zkoušky na SVŠE - 2016

Už pošesté proběhnou certifikované jazykové zkoušky z angličtiny pro veřejnost na Soukromé vysoké škole ekonomické ve Znojmě (SVŠE). Zkoušky FCE se tu konaly poprvé v dubnu 2013, letos budou mít zájemci další možnost. Zkoušky FCE ve spolupráci s administrátorem zkoušek Cambridge Park tu proběhnou 14. května.

Těm, kteří certifikát úspěšně absolvují a splňují podmínky projektu Znojmo mluví anglicky, certifikát proplatí znojemská radnice. Kdo není studentem nebo absolventem s trvalým pobytem ve Znojmě nebo jeho městských částech, může alespoň využít možnost skládat zkoušku za zvýhodněných podmínek. Škole se podařilo dohodnout nižší ceny, než které se běžně platí. Pro své studenty prezenční formy nabízí příspěvek ve výši 2 000 korun samotná SVŠE.

Ti, kteří se na zkoušku chystají, mohou absolvovat krátký přípravný kurz seznamující s formou zkoušky. Uchazeči registrovaní ke zkoušce mohou navíc absolvovat zdarma zkoušku FCE nanečisto – tzv. mock speaking. V plánu je i říjnový termín zkoušky. Veškeré informace naleznete na www.svse.cz.

Zkouška FCE

Registrace: od 28. 3. 2016

Pozdní registrace: od 18. 4. 2016

Termín zkoušky: 14. 5. 2016

Projekt Znojmo mluví anglicky je součástí projektu Kolumbus. Ten spustila znojemská radnice na podzim roku 2012. Projekt Kolumbus má za cíl objevovat nová pracovní místa a zvýšit konkurenceschopnost Znojmáků na trhu práce. V rámci projektu znojemská radnice například pomáhá zvýšit jazykovou vybavenost svých občanů nebo vyhledává nové pracovní příležitosti doma i v sousedním Rakousku. Více informací na stránkách projektu www.znojmokolumbus.cz.

KURZ PODNIKÁNÍ

Živnostníci, zaměstnaní, studenti i vy, co hledáte svobodné povolání nebo uplatnění v životě.

Zveme Vás na kurz základů podnikání placený evropskou firmou pod záštitou firemního vzdělávání EAFM.

(European Academy for Financial Management, Heumarkt 1, 50667 Köln, Deutschland)

Téma:   SÍŤOVÝ MARKETING

Místo konání :         Znojmo

Termín zahájení :    první pondělí v měsíci v 17.00 hod.  

Požadavek :           SŠ, VŠ vzdělání, čistý trestní rejstřík

Přihlášky zasílejte na:   E-mail   Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

                                        Mobil     (+420) 774 303 470

                                                          

Zaregistrujte se na jazykové zkoušky na SVŠE

Znojmo, 20. února 2015. – Už popáté proběhnou certifikované jazykové zkoušky z angličtiny pro veřejnost na Soukromé vysoké škole ekonomické ve Znojmě (SVŠE). Zkoušky FCE se tu konaly poprvé v dubnu 2013, kdy se naplno rozjela spolupráce mezi SVŠE a administrátorem certifikátů FCE British Council. Od té doby absolvovalo zkoušku FCE již padesátka lidí.

Nyní mají možnost i další zájemci, zkouška FCE se koná v květnu. Těm, kteří certifikát úspěšně absolvují a splňují podmínky projektu Znojmo mluví anglicky, certifikát proplatí znojemská radnice. Kdo není studentem nebo absolventem s trvalým pobytem ve Znojmě nebo jeho městských částech, může alespoň využít možnost skládat zkoušku za zvýhodněných podmínek. Škole se podařilo dohodnout podstatně nižší ceny, než které se běžně platí. Pro své studenty prezenční formy nabízí příspěvek ve výši dvou tisíc korun samotná SVŠE ve Znojmě.

Ti, kteří se na zkoušku chystají, mohou absolvovat krátký přípravný kurz seznamující s formou zkoušky, kde si zájemci mohou zkusit jednotlivé části zkoušky nanečisto. Veškeré informace naleznete na www.svse.cz.

Zkouška FCE

Registrace: 1. 3. – 7. 5. 2015

Termín zkoušky: 16. 5. 2015

Projekt Znojmo mluví anglicky je součástí projektu Kolumbus. Ten spustila znojemská radnice na podzim roku 2012. Projekt Kolumbus má za cíl objevovat nová pracovní místa a zvýšit konkurenceschopnost Znojmáků na trhu práce. V rámci projektu znojemská radnice například pomáhá zvýšit jazykovou vybavenost svých občanů nebo vyhledává nové pracovní příležitosti doma i v sousedním Rakousku. Více informací na stránkách projektu www.znojmokolumbus.cz.

PRODEJ - NÁKLADNÍ VOZIDLA

MESTSKA ZELEN logo cmyk

NABÍZÍME K PRODEJI NÁKLADNÍ VOZIDLA

MAZDA SD-E 200, třístranný sklápěč, r.v.1997

AVIA 31.1, nosič kontejnerů, r.v. 1993

info: 602 529 767

Znojemská radnice proplatí nově jazykové certifikáty i žákům základních škol

Znojmo, 4. června 2014. – Znojemská radnice rozšiřuje proplácení jazykových certifikátů v rámci projekt Kolumbus i pro žáky základních škol. „Vyslyšeli jsme návrhy ředitelů základních škol, kteří zaznamenávají zvýšený zájem o výuku cizích jazyků,“ říká místostarosta Znojma Jan Grois. „Znalost cizího jazyka je v dnešní době klíčová, tak proč nemotivovat už žáky základních škol? Věřím, že díky proplácení zvýší počet těch, kteří si na zkoušku z cizího jazyka troufnou. Čím dříve získají naši žáci jazykové dovednosti, tím lépe,“ dodává místostarosta.

„Naši žáci si letos vyzkoušeli tzv. pretesty, tedy zkoušky nanečisto. Někteří naši deváťáci se pustili i do ostré zkoušky KET for Schools. Bylo by jich ale daleko více, pokud bychom je motivovali tím, že jim certifikát proplatí město,“ vysvětluje ředitel ZŠ JUDr. J. Mareše Miloslav Hubatka. Právě ZŠ JUDr. J. Mareše byla jednou z těch, která dala vedení města podnět k rozšíření proplácení jazykových certifikátů.

„Dosud jsme v rámci projektu Kolumbus přispívali základním školám na posílení výuky cizích jazyků prostřednictvím příspěvku na nákup učebních pomůcek nebo na hodiny s rodilým mluvčím,“ rekapituluje místostarosta. „Rada města nyní nově schválila s účinností od konce května proplácení úspěšně složeného certifikátu KET for Schools,“ upřesňuje místostarosta.

Každoročně by zkoušku KET for Schools z anglického jazyka mohlo složit několik desítek dětí. Certifikát je nejen oceněním jejich dosavadního studia, ale i vstupní branou ke kvalitní jazykové vybavenosti. Podmínkou proplácení zůstává, že žáci musí mít trvalý pobyt ve Znojmě nebo jeho městských částech.

KET for Schools je certifikovanou zkouškou v rámci zkoušek Cambridge ESOL, která splňuje stupeň A2 mezinárodně uznávaného Společného evropského referenčního rámce pro jazyky Rady Evropy. Držitel stupně A2 rozumí jednoduchým myšlenkám a pokynům, je schopen vyjadřovat jednoduché otázky nebo potřeby, je schopen vyplňovat formuláře a psát jednoduché dopisy nebo pohlednice týkající se osobních informací. Příprava na zkoušku KET for Schools vybaví žáky základních škol těmito praktickými a užitečnými jazykovými dovednostmi.

Proplácení úspěšně složených jazykových certifikátů studentům středních a vysokých škol a čerstvým absolventům běží ve Znojmě úspěšně již rok a půl.

Informační den o práci v rakousku

Okresní hospodářská komora Znojmo ve spolupráci s Rakouským odborovým svazem ÖGB, Městem Znojmem, Městem Retz a Úřadem práce Vás zvou na INFORMAČNÍ DEN O PRÁCI V RAKOUSKU v rámci projektu „Přeshraniční spolupráce v pohybu služeb a podnikání“ ve čtvrtek dne 4. 4. 2013 od 16,00 hod. na Úřadu práce ČR, nám Svobody 8, Znojmo (boční vchod).

Znojmo mluví anglicky: z němčiny se nově proplácí i úroveň B1

Znojmo, 20. února 2013. – Po diskusi s učiteli jazyků a řediteli středních škol se vedení města rozhodlo rozšířit úrovně pro proplácení jazykových certifikátů z němčiny. Nově se bude proplácet i nižší úroveň B1. Důvodem je všeobecně nižší znalost německého jazyka, která je ale zároveň pro vykonávání běžných profesí v Rakousku a Německu dostačující.

Partneři projektu:

znojmo2     ohklogo     logoSVSE     Logo RCHS-OETGW     logo znojseznam